четвер, 7 червня 2018 р.

Педагогічні працівники теж будуть здавати ЗНО

Міністерство освіти і науки хоче замінити атестацію педагогічних працівників сертифікацією, яка буде проходити у формі ЗНО.
Атестація педагогічних працівників проводиться для того, щоб оцінити їх професійні якості та підтвердити відповідність до займаної посади. Сьогодні ця процедура є обов’язковою. Кожен педагог раз у 5 років повинен проходити атестацію. Тепер ця процедура буде замінена сертифікацією.
Першим кроком до змін стане паралельне існування атестації та сертифікації. Відповідно до правил Нової Української Школи (НУШ), вимоги до вчителів були змінені. З цієї причини повинні бути змінені й правила атестації.
При цьому сертифікація буде запущена не раніше 2019 року. Пізніше МОН планує повністю замінити атестацію на сертифікацію.
Тести для сертифікації будуть розроблені за принципом ЗНО. У них увійдуть питання, що стосуються предмета, який викладає педагог, до методики викладання, а також до вікової психології й особливостям роботи з дітьми.
Це ЗНО для педагога з елементами моніторингу його роботи на місці. Спочатку сертифікація буде проходити добровільно. Якщо він успішно проходить її, то отримує 20-відсоткову надбавку до зарплати. Після чого в його обов’язки входить необхідність ділитися своїм професійним досвідом з іншими педагогічними працівниками, які повинні бути носіями практик НУШ.
Тести проводитиме Український центр оцінювання якості освіти, після цього держслужба проведе моніторинг роботи педагога на робочому місці. На основі цього комісія робить висновок, чи пройшов педагог сертифікацію.


Немає коментарів:

Дописати коментар