четвер, 10 листопада 2016 р.

Семінар-практикум заступників директорів з навчальної роботи, методистів ПТНЗ


03 листопада 2016 року на базі Державного навчального закладу «Запорізький правобережний професійний ліцей» проведений семінар-практикум заступників директорів з навчальної роботи, методистів на тему «Проектна технологія як інноваційний ресурс удосконалення методичної роботи в ПТНЗ».
З вітальним словом до присутніх звернувся директор навчального закладу Цвєтков В.П., який детально розповів про сучасні тенденції розвитку ліцею, вагомі досягнення в навчально-виробничій роботі.
Нідерман Н.К., методист НМЦ ПТО у Запорізькій області, підвела підсумки моніторингу стану методичної роботи у професійно-технічних навчальних закладах області за 2015-2016 н.р., відзначила сумлінну роботу всіх методистів, вказала на досягнення окремих навчальних закладів, звернула увагу на підготовку до освітянських виставок, які проводяться у м. Києві.
Сьогодні навчальний процес неможливо уявити без упровадження сучасних освітніх технологій. Однак важливо не просто використовувати їх, але й здійснювати постійний моніторинг їх ефективності, вибирати ті форми, методи й прийоми навчання, які забезпечують максимальну результативність. Адже саме методист здійснює систематичну перевірку ефективності впровадження інноваційних технологій, використання методів викладання у професійно-технічному навчальному закладі, - наголосила у своєму виступі методист ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей» Суєтова С.В. Використовуючи презентацію, Софія Володимирівна вдало розповіла про управлінський супровід організації проектної діяльності у ліцеї.
Презентований позитивний досвід зі створення методичного проекту «Школа професійного становлення» методистами ДНЗ «Багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» Шелухіною З.В. і Панасенко Л.Б. отримав схвальну оцінку від учасників семінару-практикуму.
Головною умовою забезпечення якості освітнього процесу є професійна компетентність педагога, що відображена у технологіях, методах, прийомах і формах навчання, які він використовує у своїй діяльності. Це й актуалізує особливу увагу до постаті методиста як основного провідника освітніх інновацій у навчальному закладі.
З можливостями практичного використання Інтернет-сервісів у навчально-виховному процесі ознайомила присутніх методист ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей» Згурська Т.В.
Зосереджено, уважно слухали учасники семінару виступ викладача ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей» Кардіян Т.М., яка розповіла про використання сучасних педагогічних технологій і методичних прийомів у підготовці кваліфікованих робітників.
Цікаво пройшов відкритий урок з предмета «Інформаційні технології», проведений викладачем Шахрайчук Л.І. Чітко продумані етапи уроку з використанням інтерактивної дошки, правильність добору матеріалу сприяли свідомому засвоєнню нової теми, розвитку інтересу учнів до навчання.
Охоче взяли участь присутні в тренінгу «Власний ресурс як запорука турботи про себе», який успішно провів практичний психолог Вікторов І.В.
Висвітлений на обласному семінарі-практикумі досвід буде систематизовано і надруковано у черговому номері інформаційно-методичного бюлетеня «Профтехосвіта Запоріжжя».
            Щира вдячність директору ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей» Цвєткову В.П., заступнику директора з НВР Павленко О.О., заступнику директора з виховної роботи Білоіван Н.А., методисту Згурській Т.В., педагогічному колективу за допомогу і сприяння у проведенні семінару-практикуму.

Немає коментарів:

Дописати коментар